Blog Başlık

 • Ocak 28, 2022 Video Oyun & Konsol

      Oyun sektörleri gün geçtikçe daha popüler hale gelmektedir. Konsol dendiğinde ise akla iki marka geliyor: Sony’nin PlayStation, Microsoft’un Xbox. Her iki konsolun da kendine özel oyunları ve kitlesi var. Hatta PlayStation tutkunları ile Xbox tutkunları arasında tatlı bir rekabet her zaman olmuştur. Yeni nesil konsollardan hangisinin atlayacağına karar vermeye çalışırken öğrenilecek daha çok şey var. Özellikler ve performans, depolama, lansman oyunları dizisi ve diğer özellikler bir dünya fark yaratabilir.


      Konsollar çevrimiçi ve çevrimdışı oyunları oynamanızı sağlayan donanımları içerir. Oyun konsolu alanında tüm dünyada popüler olan; Sony PlayStation, Microsoft Xbox, Nintendo olmak üzere üç ana platform mevcuttur. Bunların dışında bilgisayarınızda uygun bir grafik kart varsa abonelik akış platformları, konsol olmadan oyun oynamanızı sağlar. Ancak çoğu oyun stüdyosu, video oyunlarını geliştirirken ana konsollara odaklanır. Ayrıca her oyun her platformda oynanamaz. Her konsolun birbirinden üstün birçok farklı özelliği mevcuttur. Ancak hepsi, gelişmiş görüntü sistemleri ve kaliteli oyunlar ile her yaştan oyun severe hitap edeceğini kanıtlar. 


      Sony’nin yeni nesil oyun konsollar olan PlayStation 4, PlayStation 5, en çok satan oyun konsollarıdır. Ayrıca PlayStation platformu, kendi sanal gerçeklik başlığına sahiptir. Netflix ve Hulu gibi uygulamaları destekleyerek neredeyse her şeyi yapabilen bir oturma odası eğlence sistemi özelliği sunar. Şu anda satışta ve popüler olan iki adet PS5 ve eski PS4 oyun konsolu mevcuttur. 
      En son sisteme sahip olan PlayStation 5, yeni Call Of Duty: Black Ops Cold War ve Assassin’s Creed: Valhalla’s oyunlarının yanı sıra Spider Man: Miles Morales ve Demon’s Souls gibi oyunlar da dahil olmak üzere en yeni oyunları 4K HDR kalitesinde görüntüleyen donanıma sahiptir. Ayrıca hemen hemen tüm PS4 oyununu görüntüleyebileceğiniz sistemiyle fark yaratır. PlayStation 5 Digital, Edition, PS5’le hemen hemen aynı donanıma sahip iki üründe 825 GB kapasiteye olarak sunulmuştur.  Tek farkı PS 5 Digital Edition ürününde disk sürücüsü olmamasıdır. Tüm oyunları dijital olarak aynı görüntü kalitesinde oynamanız mümkündür. 


      Microsoft’un Xbox platformu, PS4 ve PS5 ile oynanan oyunların çoğunu destekler. Ancak son nesil Xbox One ve Series X ile bazı oyunlarda alternatiflerinden çok daha fazla güç, performans ve hız elde edilir. Ayrıca Gears Of War ve Halo gibi PS4 ve PS5’te olmayan birkaç oyuna sahiptir. Bugün piyasadaki en güçlü oyun konsollarından birisi Xbox Series X’dir. Bu konsol yalnızca grubunun en iyi grafik çipine sahip olmakla kalmaz, maksimum hız ve hareket sunar. Bu hareketlilik hızlı sahnelerin arasında donma ve takılma yaşanmadan yumuşak geçişler sağlar. Microsoft’un oyun konsolu grubunda alternatiflerinden daha ekonomik olan Xbox Series S’de son derece kalitelidir. S Serisi, alternatif Xbox modellerine göre daha küçük bir belleğe ve daha zayıf bir işlemciye sahiptir. Bu, yükleme sürelerinin kısmen daha uzun olduğu ve grafik kalitesinin biraz azaldığı anlamına gelir. Xbox Series X’de görüntü 8K’ya ulaşırken bu modelde Full HD ve 4K arasında duran 1440 piksel çözünürlük sunan sahneler elde edilir. Ancak, bu çözünürlük de yüksek olduğu ve 4K TV’lerin daha az yaygın olduğu düşünülürse bu sizi etkilemeyebilir. PS5 Digital Edition gibi Xbox Series S’de bir disk sürücüsünden yoksundur. Bu nedende PS5 ve Xbox Series X gibi Blu-Ray oynatıcı olarak kullanılmaz. Ancak oyunları dijital olarak saniyeler içerisinde satın alıp oynamaya başlamanızı sağlar.


      Bu tür oyun konsollarını ve aksesuarlarını DualSense, DualShock, Xbox oyun kollarına uygun fiyatlar ile sahip olmak için pazaryon’u ziyaret edebilirsiniz. 

  Oyun Konsolları, Oyun Konsol Aksesuaları
 • Ocak 28, 2022 Fotoğraf & Kamera

      Her an kendi anlamını barındıran bir hikayedir. Her hikâye fotoğraf ve video ile ölümsüzleştirebilir. İnsanlar içerisinde en büyük hobi belki de fotoğraf çekmektir. Fotoğrafçılık hem profesyonel olarak hem de amatör bir şekilde çok yaygın bir şekilde yapılır. Her ne şekilde yapılırsa yapılsın iyi bir fotoğraf çekmek iyi bir fotoğraf makinesine sahip olmaktan geçer. Yaratıcılığın ve yorumlamanın yüksek olduğu fotoğrafçılık, makine kısmında da birçok teknik özelliğin değişkenliği mevcuttur. DSLR, SLR, Aynasız gibi temel farklılık içeren fotoğraf makineleri lens seçenekleriyle de farklılık gösterirler. 
      Ana ürün olan fotoğraf makinesinde yardımcı ürünlerinde önemli rolü bulunmaktadır. Flaş ışığı, tripod, monopod ve gimbal kullanımları daha iyi fotoğraflar çekmekte büyük öneme sahiptir. Ayrıca doğru açıyı yakalamak çok daha zor bir hale gelebilir. Bu durum için kamera ışığı oldukça kolaylık sağlayan önemli bir materyaldir. Bu materyal sayesinde istediğiniz renge sahip olan ışığı istediğiniz açıdan verebilir ve eserinizde doğru havayı yaratabilirsiniz. En iyi fotoğrafları çıkarmak için tüm bu ekipmanları edinerek özel bir fotoğraf stüdyosu oluşturabilir, ardından çekimlerinizi bir albüm içerisinde toplayabilir.
      Canon, Nikon, Sony, Fuji film gibi markalar profesyonel fotoğraf makineler özellikleri yanında fiyatları ile farklılık göstermektedir. Uygun fiyatlı ve kampanyalı Fotoğraf makineleri ve ekipmanları için pazaryon.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. 
      Son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren droneler, amatörden profesyonele herkes için bir teknolojik ürün olmuştur. Dronelerin birçok kullanım alanları mevcuttur. Zaman geçtikçe de çeşitliliğini artırmaya devam etmektedir. Drone kameralı olması sebebiyle kullanım alanı buna göre şekillenmektedir. Geniş alan kapasitesine sahip olan bu aletler, reklamcılık sektöründe de sıklıkla kullanılmaktadır. Geniş arazi etrafında yapılacak olan fotoğraf veya video çekimlerinde de tercih edilmektedir. 
      Drone alırken İhtiyaç doğrultusunda bir seçim yapılması daha sağlıklı bir tercih olur. Hobi olarak bir kullanım düşünülüyorsa ihtiyacınızı karşılayacak uygun fiyatlı bir Drone yeterli olacaktır. Yapılacak işe bağlı olarak Drone alımı sağlanacaksa daha profesyonel bir seçim yapılması gerekmektedir. Eğlence için kullanmak isteniyorsa multikopter gibi daha basit üretim sağlanan cihazları satın alına bilinir. Daha kaliteli bir uçuş ve görüntüleme için motor gücü, rüzgâra karşı dayanıklılığı ile yüksek modelleri düşünüle bilinir. Günümüzde iyice popülerleşen Drone kullanımına ilk defa başlayacak veya devamlı kullanan kişiler arasında model farkı bulunmaktadır.

  Fotoğraf makinesi, Video kamera, Lens, Objektif, Filtre, Tripod & Monopod & Gimbal, Aksiyon Kamerası, Drone & Multikopter
 • Ocak 28, 2022 Beyaz Eşya

      Evlerin vazgeçilmesi olan beyaz eşyalar gün geçtikçe gelişen teknolojinin etkisiyle tasarım ve donanım açısından gelişmektedir. Zamandan ve enerjiden tasarruf ettirmeleri ile her bir ürün alanında öncü niteliği taşımaktadır. Gıdaların uzun süre muhafaza edilebilmesi için buzdolabı, kirlenen çamaşırları kolayca temizlemek için çamaşır makinesi, daha kolay kurutmak için kurutma makinesi, el değmeden kirli bulaşıkların yıkanması için bulaşık makinesi ve bu gibi çeşitli ev aleti beyaz eşya ürünleri arasında yerlerini almaktadır. Gün içerisinde oldukça vakit alan işleri kısa sürede, pratik bir şekilde halledebilme olanağı sunan bu ürünler beyaz eşya seti şeklinde de tercih edilerek, tüm eksikler tamamlanabilmektedir. Bu sayede farklı işlevlerdeki ürün çeşitliliğine aynı anda sahip olmak mümkün olmaktadır. Her marka, kendi çatısı altın ürettiği beyaz eşyalarını farklı donanımlara sahip olacak ve birbirlerine uyum sağlayacak şekilde üretilmektedirler. 
      Her geçen gün gelişen teknoloji sayesinde internet, beyaz eşyaların dikkat çeken özellikleri haline gelmektedir. Akıllı beyaz eşya modelleri arasında bulunun bu parçalar Wi-Fi bağlantısı gerçekleştirebilmeleri sayesinde kullanıcılar nerede olurlarsa olsun, telefondan cihazı kontrol edebilmektedir. Böylece evde bulunulmadığı zamanlarda dahi istendiği zaman telefondan beyaz eşyaları açma ve kapama gibi işlemlerde bulunulabiliyor. Aynı zamanda beyaz eşyaların ankastre olarak seçilmesi de evlerde birçok anlamda daha kolaylaştırıcı bir etkinin hâkim olmasını sağlamaktadır. Özellikle ocak ve fırınlar, ankastre olarak tercih edildiği zaman hem alandan tasarruf sağlanmış olmakta hem de mutfak, tezgâh ve dolap ile uyumlu bir parça olarak yerini almaktadır. Aynı zamanda görüntülerinin şık olmasıyla evlerde sevilerek kullanılan parçalardan biri olmaktadırlar.
       Sık bir şekilde gelişen ve değişen teknolojiyle birlikte hayata dahil olan beyaz eşyalar, farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Yaşam alanlarında rolleri baskın olan bu eşyalar, konforlu bir şekilde yaşamak için çeşitli olanaklar sunmaktadır. Günlük işlerde oldukça rahat ve kolay hamleler ile kısa sürede işi bitirmek bu ürünlerle mümkün kılmaktadır. Konfor sunmasıyla birlikte zamanda da tasarruf sağlanmasına yardımcı olan beyaz eşya ürünleri farklı teknolojilere sahip olmaları ile her şeyin hızlı bir şekilde çözüme ulaşmasını sağlamaktadırlar. Ev ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılması ile öne çıkan, tasarım ve renk olarak da farklı alternatifler sunan beyaz eşyalar, her kullanıcıya hitap eden programlanabilen özellikleriyle ön plana çıkmaktadırlar. Oldukça verim sağlayan yapıları ile her yerde kendilerine yer açan, klasikleşmiş beyaz eşyalar farklı renk ve model seçenekleriyle pazaryon.com’da sizleri bekliyor. 

  Beyaz eşya, Çamaşır makinesi, Bulaşık makinesi, Buzdolabı, Kurutma makinesi, Fırın&ocak, Derin dondurucu, Isıtma&soğutma
 • Ocak 28, 2022 Elektrikli Ev Aletleri

              Günlük işleri kolaylaştırmak ve kendine zaman ayırabilmek teknoloji ile gün geçtikçe daha iyi bir hal almaktadır. Akıllı ev ürünleri ile ev işlerini daha az zamanda yaparak kendine ve ailesine daha fazla zaman ayıra bilmekte. Teknolojinin ilerlemesiyle mutfak aletleri, süpürge makineleri, ütü vb. birçok Akıllı ev ürünleri de çeşitlenmekte ve her alana yayılmaktadır.

              Evde geçirilen zamanın kaliteli olmasını sağlayan, gün içinde harcanan anların artmasına büyük bir katkısı olan elektrikli ev aletleri, neredeyse yaşadığımız yerdeki her işi kolaylaştırmaktadır. Bu akıllı makineler, insanların fiziki güçlerinden tasarruf etmesini sağlayarak farklı uğraşlara da enerjilerinin kalmasında büyük rol oynar. Tek bir tuşla, insanların normalde yaptığı işi çok kısa bir sürede yaparlar. Hem de bunun için sadece elektrik kullanımına ihtiyaç duyan pratik ürünlerdir. Çoğu elektrikli ev aletleri seti özel bir kurulum gerektirmez.

              Elektrikli ev aletleri içerisinde yüzlerce markada binlerce renk ve model çeşitleri bulunmaktadır.  İşlevleri dışında görsel birer obje haline gelmişlerdir. Akıllı robot süpürge teknolojisinden akıllı ütüye kadar her alanda çeşitlilik arz eden ve donanım olarak işlevsel olan ürünler estetik özellikler de sınırsız seçenek sunmaktadır. Xiaomi, Arzum, Karaca gibi büyük markalar akıllı mutfak aletlerinden ütüye kadar tüm ürünler sayısız model ve renk seçeneği sunmaktadırlar.

              Akıllı robot süpürgelerden son teknoloji süpürge makinelerine, Pratik mutfak aletlerinden akıllı yağsız fritöz cihazlarına ütünden kahve makinesine her çeşit renk ve model seçeneklerini bulmak için pazaryon.com’u ziyaret edebilirsiniz.

  Elektrikli ev aletleri, Akıllı Ev ürünleri, Elektrikli Mutfak Ürünleri, Elektrikli süpürge&yıkama, ütü
 • Teknolojin gelişmesi ile insan hayatını kolaylaştıran ve daha eğlenceli hale getiren ürünler de teknik olarak gelişmektedir.  Televizyon ve Ses sistemlerinde ilerleyen teknoloji ile kaliteli ve daha net görüntü ve ses alınabilmekte ve oyun oynamak, film izlemek veya müzik dinlemek daha eğlenceli hal almaktadır.
      Elektronik aletler günlük hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu sebeple tüm bu aletler evlerinde olmazsa olmazı haline gelir. Evlerde en sık kullanılan elektronik aletlerden biri olan televizyon işlevsel olduğu kadar estetik açıdan da büyük öneme sahip olur. Bu nedenle televizyon teknik detayları kadar estetik özellikleri de önemlidir. Panel tipi, çözünürlük, Görüntü hızı gibi değişkenler Televizyon ürünlerinde oldukça önemlidir. 4K ve 8K görüntü kaliteleri ve 60 120 Hz seçenekleriyle ön plana çıkan televizyonlar, bunu destekleyen medya oynatıcılar ile daha kaliteli görüntüler alınabilmektedir. 
      Hayatın vazgeçilmez parçalarından bir tanesi olan müziği, daha çok alana yaymak için ihtiyaç olan en temel eşyaların başında hoparlör çeşitleri geliyor. Hoparlörler yalnızca müziği yaymak için değil farklı amaçlar ile de kullanılır. Hoparlör modelleri kullanım yeri ve amacına göre onlarca farklı şekilde karşınıza çıkar. Bluetooth teknolojisi ile hem kablosuz hem de kaliteli sesler aktarılabilmektedir. Bluetooth hoparlörlerin su geçirmezlik özelliklerinin gelişmesi ile bu pratik ses sistemleri kullanım alanını geliştirmektedir. Ses sistemlerinde ses kalitesinin yanında estetik özellikleri de önemlidir. 
      Ses sistemleri, teknolojinin gelişilmesiyle ilerleme kaydetmiştir. Televizyon ve Ses sistemlerinde renk ve modelleriyle oldukça geniş ürün yelpazesine sahiptir. 2+1, 5+1 gibi seçenekleri bulunan ses sistemlerinin tek bir ürün içerisinde birleştirerek oluşturulan ürünler de mevcuttur. Geniş ürün yelpazesiyle oldukça geniş bir kullanıcı profiline hitap ederler. Ürün tercihinde önemli olan bir diğer etken ise fiyattır. İyi bir ürünü uygun fiyat ve avantajlı taksit imkanlarıyla almak için pazaryon’u ziyaret edin. 

  Televizyon, Bluetooth hoparlör, Ses sistemleri, pazaryon
 • Ocak 28, 2022 Bilgisayar

      Geçmişten günümüze insanlık tarihinin en büyük buluşlarında biri olan bilgisayar, teknoloji çağında insanlığın en büyük yardımcısı olmuştur. Bilgisayarlar teknolojinin gelişmesi ile günlük yaşamı kolaylaştırmıştır. İş hayatından eğitim hayatına, bilimden sanata insanın olduğu her yerde bilgisayarı görmek mümkündür. İnternet buluşu ile dünyayı ekrana getiren bilgisayarlar insanın bir parçası haline gelmiştir. 
      Bilgisayarlar ihtiyaç ve yapılarına göre ayrılmış ve Masa üstü, diz üstü ve tablet olarak ayrılmaktadır. Bilgisayar yine kullanım alanlarına göre de ayrım göstermiştir. Oyun bilgisayarları, iş bilgisayarları ya da günlük kullanıma göre bilgisayarlar farklılık göstermektedirler. Bilgisayar özellikleri bu kullanım alanlarına göre değişiklik gösterirler. Örneğin bir oyun bilgisayarının özellikleri işlemci, hafıza kapasitesi, ekran kartı kapasitesi gibi özellikleri günlük kullanım için kullanılan bir bilgisayardan daha yüksek olabilmektedir. Kullanım alanlarına göre ayrılan bilgisayarların renk, model çeşitlerinde oldukça fazladır.  
     Masaüstü bilgisayarlar temel olarak kasa, monitör, klavye ve mouse dan oluşur. Laptop ise bunların tamamı içinde bulundurmaktadır. Bunların yanında yazıcı, tarayıcı vb. çevre birimleri de bulunmaktadır. Tabletler ise dokunmatik ekrandan oluşsan bilgisayar cihazlarıdır. 
    Hayatımızın her alanında olan bilgisayarlar için olmazsa olmaz bilgisayar bileşenleri vardır. Bunlar işlemci, ana kart, ram, HDD/SDD, ekran kartı gibi parçalardır. Bu ürünler kullanıcı ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Masaüstü bilgisayar içeresinde bu gibi parçalar uyumlu olması halinde değişiklik gösterebilmekte veya eklenebilmektedir. Kullanımı daha kolay ve şık modeller ile diz üstü bilgisayarlarda ise markalar modellerinde bu çeşitliliği sağlamaktadırlar. 
     Bilgisayar seçimi yaparken öncelikle ne ile ilgili bir kullanım için alacağınız oldukça önemlidir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bir bilgisayar alımı sağlamak, uğraştırmadan sağlıklı seçimler yapmayı sağlayacaktır. Kullanacak programlar veya oyunların kapasitesine göre bir belirleme yapılmalıdır. Koyulacak alana göre de tercih yapılabilir. Bilgisayarın içindeki parçaların güçlerine bakılarak da tercih yapabilir. Hangi alanda kullanacağı belirlendikten sonra doğru bir alışveriş yapabilmektedir.  Yüzlerce marka ve modelleriyle bilgisayarlar doğru alışverişin adres pazaryon’da. 

   

  bilgisayar, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, tablet, çevre birimleri, pazaryon
 •     Telefon kullanımının yaygınlığı ve çeşitliliği teknolojik yenilikleri şekillendirirken teknolojik yeniliklerin de sosyal ilişkileri şekillendirdiği görülmektedir. Telefonu ve aksesuarlarının fonksiyonel özelliği, diğer bir deyişle iletişim amaçlı kullanımı; bireylerarası iletişimin, internete erişimini, görüntü gönderme/almanın ve bulunulan alanın paylaşımının sağlanması ile de telefon kullanımı bireylerin yaşamında önemli bir yer edinmiştir. Telefon teknolojileri sürekli ve hızlı bir biçimde değişmektedir. Teknolojinin hızla artması, rekabetin farklı boyutlarda devam etmesi ile günümüzde birçok marka ve model akıllı telefon piyasaya sürülmektedir.  Bu çeşitlilik karşısında akla gelen soru “Hangi telefonu almalıyım?” sorusudur. Dikkat edilmesi gereken hususlara değinmek gerekirse önceliğin fiyat/performans olarak nitelendirmemiz mümkündür. Birçok kamera, boyut, ekran boyutu, hafıza vb. özellik seçeneklerinin bulunduğu telefonlarda en iyi fiyat/performans ürününü bulmak önemlidir. 

      Samsung, Apple, Xiaomi, Oppo, Huawei, Redmi gibi telefon markaları her ihtiyaca yönelik farklı modeller ile müşterilerin isteklerine cevap vermeye çalışmaktadır. Akıllı bir cihazdan beklenebilecek tüm eklentilere sahip ürünler kadar klasikleşmiş ve kolay kullanım sunan sade cihazlar da ilgi görmektedir. Bu nedenle Samsung gibi markalar tuşlu telefon üretimini de devam ettirmektedir. 
      Akıllı telefonlarda konuşma ve mesajlaşma gibi temel özelliklerin dışında fotoğraf çekmek, oyun oynamak, paylaşım yapmak gibi eklentiler de çok önemlidir. Bu sayede telefonda bulunan diğer donanım ve yazılımların önemi ortaya çıkmaktadır. Kamera, Hafıza gibi başlıca özelliklerinin yanında estetik özellikleri de kullanıcı için önem arz etmektedir. Örneğin iPhone 11 cep telefonunu renk seçenekleri ile ön plana çıkmaktadır.  Kullanıcın ihtiyaçlarına ve göre telefonlara her gün yeni eklenmektedir. Gittikçe büyüyen ekranlar, kapasitesi artırılan hafıza ve ramlar, nerdeyse profesyonel bir fotoğraf makinesi kadar iyi çekim yapmak için özelliklerine her gün yenisi eklenen ve güncellenen kameralar, yüksek kapasiteli ve hızlı şarj olabilen bataryalar, cep telefon yorumları ve kullanıcı yorumlarında ön plana çıkmaktadır. 
      Cep telefonlarının her alan da bu kadar sık kullanması batarya sorununda doğurmuştur. Her ne kadar yüksek kapasite bataryaya sahip cep telefonlar çıksa da bu gibi durumlara alternatif taşınabilir şarj cihazları ortaya çıkmıştır. Yüksek şarj kapasiteleriyle batarya sorunlarına çözüm olmuştur. 
      Akıllı telefonun bu denli gelişmesi ile teknolojinin giyilebilir hale gelmesi de mümkün hale gelmiştir. Akıllı saatten Akıllı bilekliğe, Sanal gerçeklik gözlüklerinden akıllı gözlüklere Bluetooth kulaklıklardan akıllı takip cihazlarına kadar her alanda ürünler önümüze çıkmaktadır.  Giyilebilir ürünlerin kendilerine ait donamı ve yazılımları ile cep telefonlarıyla senkronize çalışabilmekte ve iyi performans verebilmektedirler.  Samsung, Apple, Xiaomi, Oppo, Huawei, Redmi vb tüm markaların ürünlerini en uygun fiyatlar ve taksit imkanlarıyla almak için pazaryon.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

  Cep Telefonu ve Aksesuarlari
  cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR