Xiaomi Redmi 9C - 32GB - Siyah
Xiaomi Redmi 9C - 32GB - Siyah
Xiaomi Redmi 9C - 32GB - Siyah
Xiaomi Redmi 9C - 32GB - Siyah

Xiaomi Redmi 9C - 32GB - Siyah (PZRYN00000385)

Marka : Xiaomi
Fiyat : ₺2.899,00(KDV Dahil)

(Xiaomi Türkiye Garantili)

Xiaomi Redmi 9C Duos 2GB 32 GB Cep Telefonu

Xiaomi markası ürünlerinin sahip olduğu kaliteli donanımla cep telefonu dünyasına ses getirmiştir. Redmi isminde bir seri oluşturarak birçok telefonu teknoloji meraklılarıyla buluşturmaktadır. Xiaomi Redmi 9C de alanında öne çıkan bir ürün olarak görülmektedir. Tasarım, içerik, uygulama ve görsel efektlerle ilgili alıcıyı yepyeni bir telefon algısına kavuşturmuştur. Marka popülerliğini korumakta ve Xiaomi telefonları yüksek teknolojik imkanlar sunmaktadır. Ayrıca alışılagelmiş renklerin dışında Redmi 9C cep telefonu renk seçenekleriyle telefon kategorisinde farklı bir yer almıştır. Renk seçenekleri yanı sıra boyutları ile de kullanıcı deneyimini ön planda tutan cihazın 77,07 mm eni, 164,9 mm boyu kullanıcıların ekran büyüklüğü vardır. Bir “telefon” gün içinde sürekli kullanım ihtiyacına sahip olunan bir alet olduğu için kalınlık birimi de oldukça önem arz eder. Redmi 9C inceleme ve yorumları cihazın son derece kullanışlı olduğunu göstermektedir. 9 mm kalınlığı ergonomik bir kullanım sunmaktadır. Bu birim günlük rahat kullanış ve el kavrayışına uygun niteliktedir. Ekran / gövde oranı %80,3 olarak standartlara uygun tasarlanmıştır. Xiaomi Redmi 9C toplam ağırlığı 196 gram olması ile oldukça hafiftir. Ekran boyu 6,53 inçtir. Ekran çözünürlüğü 720 x 1600 boyutunda ve ekran tipi IPS LCD’dir. LCD türü ile kaliteli bir görünüm sağlamaktadır. Çözünürlük standardı HD+ şeklindedir. Xiaomi Redmi 9C Duos 2GB 32 GB HD özelliğiyle keskin, net, aktarım kalitesi yüksek bir görüntüye ulaşılmaktadır. Cihazda göz sağlığını koruma amacıyla oluşturulmuş mavi ışık sertifikası bulunmaktadır. Mavi ışık sertifikası uzun süreli telefon kullanımına sebep olacak video izleme, oyun oynama, çalışma gibi aktivitelere karşı birebirdir. Göz yorma gibi günlük hayatı etkileyecek olumsuz problemleri engelleme avantajını kullanıcıya sağlar.

 

Xiaomi Redmi 9C Duos 2GB 32 GB Cep Telefonunu Keşfedin

Xiaomi Redmi 9C 2 GB 32 GB sahip olduğu tüm özelliklerle kullanıcının bir telefondan beklediği pek çok deneyimi karşılamaktadır. Xiaomi Redmi 9C özellikleri ile teknolojik yenilikleri içermektedir. Ekran kilit özelliğini kullanmak isteyen alıcılara özel şifre seçeneğinin yanında parmak izi okuyucusu ve yüz tanıma özellikleri barındırmaktadır. Redmi 9C Cep Telefonu en güncel teknolojilerden biri olan yüz tanıma özelliğini barındırmasıyla epey dikkat çekmiştir. Parmak izi okuyucusu için ayarlar bölümünden kişi parmak izi kaydı yapılır ve cihaz açılışlarında şifre alternatifi olarak kullanılabilir. Yüz okuyucusu için ise ayarlar bölümünden önceden belirlenen yüz tanıma seçeneği ile kayıt yapılır. Cihaza girişlerde şifre ya da parmak izi gibi temaslar olmadan yüz tanıma metoduyla cihaza girişler sağlanabilmektedir. Parmak izi okuyucusu cihazın arka tarafına yerleştirilmiştir. Yüz okuyucusu ise kullanıcının yüzünü ekrana doğru tutmasıyla algılama yapmaktadır. Telefon verimini destekleme açısından işlemciler büyük önem taşımaktadır. Redmi 9C chipset türü olarak MediaTek Helio G35’e sahiptir. CPU (Central Processing Unit), Merkezi İşlem birimi anlamına gelmektedir. Cihazın donanımıyla alakalı işlevleri vardır. Redmi 9C Cep telefonu CPU frekansı 2.3GHz olarak üretilmiştir. Cihazın işlemcisi Quad-Core 2.3 GHz ARM Cortex-A53 olarak geçmektedir. 1. yardımcı işlemci ise Quad-Core 1.8 GHz ARM Cortez-A53’tür. Bu işlemciler sayesinde telefonun beyni işlevsel halini korur. Xiaomi Redmi 9C Duos bellek kapasitesi 2 GB’dır. RAM adı verilen bu bellek türü telefonun beyni olarak nitelendirilmekte ve her türlü görevi üstlenmektedir. Redmi 9C 32 GB 8 çekirdekli işlemciye sahiptir. Çekirdek sayısı cihazın hızını ve fonksiyonelliğini kontrol ederek verimini artırmayı sağladığı için önemlidir. Cihazda iki sim kart ve bir microSD kart kullanımı mümkündür. Bu yönüyle Redmi 9C Duos oldukça kullanışlı bir cihazdır. Çift hat desteği ile aynı anda iki hat kullanımına fırsat tanımaktadır. Son model 4.5G desteği ile kullanıcıya kesintisiz ve sorunsuz iletişim imkanına erişilebilir.


Anlarınızı En Üstün Performansla Ölümsüzleştirin

Cihazın arka sol üst köşesine dikey şekilde bir kare içerisine yerleştirilmiş kameralar bulunmaktadır. Ön kamera, arka kamera, ikinci arka kamera, üçüncü arka kamera gibi pek çok kamera çeşidi vardır. Ön kamera çözünürlüğü 5 MP, arka kamera çözünürlüğü 13 MP, ikinci arka kamera çözünürlüğü 2 MP ve üçüncü arka kamera çözünürlüğü 2 MP’dir. Kamera çeşitliliği görüntünün ayrıntılı algısını artırmayı sağlar ve birebir yansıtmaya fırsat verir. İkinci ve üçüncü kameralar 2 MP ile derinlik sensörü ve makro özellikleri sunarak kamerayı desteklemektedir. Xiaomi Redmi 9C Duos LED Flash özelliğine sahiptir. Arka kamera video kayıt çözünürlüğü 1080p’dir. Anı kaydetme ihtiyacında yüksek görüntü ve ses kalitesiyle çekim sağlanabilmektedir. Arka kamera video FPS’si 30 Fps’dir. Kamerada yapay zeka ile birden fazla çekim modu kullanılmaktadır. Güzelleştirme, otomatik odak, HDR, portre ve sahne algılama modlarını kullanıcılarla buluşturmuştur. Dosya, fotoğraf, video, ses, uygulama, oyun gibi birçok türde içerik paylaşım fırsatı sağlayan birçok paylaşım seçeneği sunmaktadır. USB desteği bu seçenekler arasında yer almaktadır. USB temaslı bir sanal gönderi alışveriş aracıdır ve cihazın USB versiyonu 2.0’dır. Cihazda temassız olarak kullanılabilecek frekans bazlı Bluetooth ve erişimi vardır. Bluetooth sürümü 5.0’dır. Gönderi alışverişlerini yakında bulunan herhangi bir cihazla kablosuz ve temassız olarak gerçekleştirme imkanı sunar. Redmi 9C cihazındaki fotoğraf, belge, konum, uygulama açma gibi pek çok dosya türüne bu özellik sayesinde ulaşabilir ya da cihazlar arası gönderim sağlanabilir.

 

Xiaomi Redmi 9C Duos 2GB 32 GB Tasarım ve Performansı

Xiaomi Redmi 9C cep telefonu kullanıcıya farklı renk seçenekleriyle sunuluyor. Turuncu ve mavi gibi canlı renklerle de üretilen cihaz, siyah modeliyle profesyonel bir duruş sergiliyor. Xiaomi Redmi 9C ayrıca hafif olmasıyla da dikkat çekmektedir. Bu sayede rahatlıkla taşınabilen cihaz, her ortamda kullanıma uygundur. Uzun süreli batarya ömrü ile Redmi 9C Cep Telefonu,kullanıcı deneyimini arttırır. Batarya kapasitesi 5000 mAH’dır. Xiaomi Redmi 9c 2GB 32GB yüksek batarya desteği ve 4G ağ bağlantı sistemi ile 32 saat boyunca kesintisiz konuşma güvencesi sağlamaktadır. Bunlarla beraber 21 saat video oynatma, 167 saat müzik dinleme ve 10 saat oyun oynaması ile batarya kapasitesinde standartları aşıyor. Redmi 9C fiyatı yönüyle incelemeye alındığında olumlu bir tablo görülmektedir. Cihazın görünümü ve özellikleri yanında önemli bir faktör fiyatıdır. Xiaomi Redmi 9C bu yönüyle de kullanıcıların yüzünü güldürmektedir. Performans açısından hız ve kullanım özellikleriyle müşteriyi memnun ederken makul fiyat seçenekleriyle de bütçeye zarar vermez. Xiaomi Redmi 9C fiyat yönüyle tercih edilen bir cihazdır.