Xiaomi Redmi 9C - 64GB - Mavi
Xiaomi Redmi 9C - 64GB - Mavi
Xiaomi Redmi 9C - 64GB - Mavi
Xiaomi Redmi 9C - 64GB - Mavi
Xiaomi Redmi 9C - 64GB - Mavi

Xiaomi Redmi 9C - 64GB - Mavi (PZRYN00000386)

Marka : Xiaomi
Fiyat : ₺3.059,00(KDV Dahil)

(Xiaomi Türkiye Garantili)

Xiaomi Redmi 9C 64 GB Cep Telefonu

Son derece kaliteli cep telefonu üretimi ile dikkatleri üzerine toplayan Xiaomi hem donanım hem de yazılım alanında başarılı cihazlar üretmektedir. Xiaomi, Redmi 9C serisi ile birçok telefonu piyasaya sürmüştür. Bu telefonlardan biri 64 GB depolama alanı ile Redmi 9C olarak tanıtılmıştır. Kamera kalitesi, depolama alan genişliği, birden çok renk seçeneği ve fonksiyonelliği ile tercih edilen telefon, müşteri memnuniyetini sağlamaktadır. Renk ve fonksiyonelliğinin yanında boyutlarıyla da beklentileri karşılayan cihazın en genişliği 77,07 mm, boy uzunluğu 164,9 mm ile büyük ekrana sahiptir. İnce ve zarif görünümüyle Redmi 9C 64 GB 9 mm kalınlığa sahiptir. Kavrayış ve tutuş açısından ideal bir kalınlıktadır. Standartlara uygun ekran / gövde oranı %81,1 şeklindedir. Cihazın batarya ile beraber ağırlığı 196 gramdır. Ekran türü IPS LCD’dir. 6,53 inç ekran boyu ve 720x1600 ekran çözünürlüğüne sahiptir. Çözünürlük standardı HD+’dır. HD özellik cihaza canlı, net ve keskin bir aktarım sunmakla birlikte görünümün kalite seviyesini yükseltmeye yardımcı olmaktadır. Ayrıcalıklı ve dikkat çeken bir tasarıma sahiptir.


Xiaomi Redmi 9C 64 GB Cep Telefonu Donanımsal Özellikleri

Cihaz, yüksek batarya kapasitesi, kaliteli kamera çekimi, temiz ses kalitesi ve dış tasarımı ile beğeni toplamaktadır. Xiaomi Redmi 9C Duos güçlü işletim sistemiyle telefon hızını korumaya önem vermektedir. RAM adı verilen bellek kapasitesi 3 GB’dır. Bu bellek telefon çalışma verilerini ve telefon kodlarını depolama özelliğiyle telefonun ana merkezi konumundadır. Cihazda gerçekleşen tüm işlemler RAM’ın dolaylı ve dolaysız kontrolleriyle onaylanır. Redmi 9C 64 GB 8 çekirdekli işlemciye sahiptir. Verim desteği sunma açısından işlemcilerin önemi çok büyüktür. Cihaz donanımı ile ilgili fonksiyonlar gösteren CPU (Central Processing Unit), Merkezi İşlem birimi anlamına gelmektedir. Redmi 9C Cep Telefonu CPU frekansı 2.3GHz olarak üretilmiştir. Cihaz işlemciler sayesinde görevlerini yerine getirmektedir. Xiaomi Redmi 9C 64 GB işlemcisi Quad-Core 2.3 GHz ARM Cortex-A53 olarak geçmektedir. 1. yardımcı işlemci ise Quad-Core 1.8 GHz ARM Cortez-A53’tür. Bu işlemciler yardımıyla telefon beyninin fonksiyonelliğini ve dinamik halini korumaktadır. Yonga Seti olarak da bilinen ismiyle Chipset, ana kart üzerinde konumlanan bağlantılı birimlerin bilgi akışını destekleyen bir işlemcidir. Belirli türleri vardır. Redmi 9C Cep Telefonu chipset türü olarak MediaTek Helio G35’e sahiptir. Cihazda bir adet microSD kartı ve iki sim kartı bölmesi bulunmaktadır. Özellikle bu faktörle Redmi 9C oldukça kullanışlı hale gelmiştir. Temaslı ve temassız ürün paylaşımını destekleyen birçok seçenek sunulmuştur. Temassız seçenek Bluetooth; temaslı seçenek ise USB’dir. Telefonun USB bağlantı tipi Micro-USB’dir. Fotoğraf, dosya, konum ses, video, uygulama gibi paylaşımlar ve erişimler temassız ve kablosuz olarak sağlanabilir. Bu özellik ile Xiaomi Redmi 9C 64 GB Cep Telefonu hem vakitten tasarruf sağlar hem de pratik bir paylaşım yapma aracı olarak kullanışlıdır. Bulunduğu teknolojik düzeyin en çağdaş telefonlarından biri olan Redmi 9C Xiaomi markasının ayrıcalıklarını kapsamaktadır. Android işletim sistemini kullanmaktadır. Bu sistem birçok cihazın kullandığı işletim sistemi olduğu için Xiaomi Redmi 9C Duos etrafındaki diğer cihazlarla uyum sağlamaktadır.

 

Yüksek Performans Özellikleri ile Xiaomi Redmi 9C 64 GB

Telefon içerik gizliliğini önde tutan kullanıcılar için kilit ekranındaki güvenlik aşamasında kullanmak üzere birçok seçenek sunmuştur. Parmak izi okuyucu ve yüz okuyucu sistemler güvenlik için şifreye alternatif gelmektedir. En güncel teknolojilerden biri olan yüz tanıma özelliğini barındırmasıyla cihaz ilgiyi kendinde toplamayı başarmıştır. Parmak izi okuyucusu ve yüz okuyucusu cihazda tercihe göre aktif olarak kullanılabilir. Parmak izi okuyucusu için ayarlar bölümünden kişi parmak izi kaydı yapılır ve cihaz açılışlarında şifre alternatifi olarak kullanılabilir. Yüz okuyucusu için ise ayarlar bölümünden önceden ayarlanılan yüz tanıma seçeneği ile kayıt yapılır. Şifre ve parmak izinde yaşanan temas, yüz okuyucu sistem ile temassız olarak gerçekleştirilebilmektedir. Parmak izi okuyucusu cihazın arka tarafına yerleştirilmiştir ve el ile ulaşım oldukça kolaydır.Yüz okuyucusu ise kullanıcının yüzünü ekrana doğru tutmasıyla direkt algılama oluşturmaktadır. Mavi ışık sertifikasına sahip olan cihaz uzun süreli cihaz kullanımına sebep olacak oyun oynama, video izleme, çalışma gibi faaliyetlerde kullanıcının gözünü yormaz. Bu özelliğiyle kullanıcıların göz sağlığını koruyabilmektedir.Cihaza ait kameralar telefonun arka sol üst köşesinde bir kare içinde LED flash ve parmak izi okuyucu ile konumlandırılmıştır. Ön, arka, ikinci arka ve üçüncü arka kameralar olmak üzere Redmi 9C birçok kamera türü barındırmaktadır. Cihazın arka kamera çözünürlüğü 13 MP’dir ve video kayıt çözünürlüğü 1080p ve video FPS’si 30 FPS’dir. Arka kamerada yapay zeka ile birden fazla çekim modu kullanılmaktadır. Otomatik odak, güzelleştirme, HDR, sahne algılama ve portre modlarını kullanıcılarla buluşturmuştur. İkinci arka kameranın çözünürlüğü 2 MP’tir, çözünürlüğü yine 2 MP olan üçüncü arka kamera ile derinlik ve makro özellikler sağlar. Ön kamera çözünürlüğü ise 5 MP’dir ve selfie çekimi için uygundur. Kamera çeşitliliği görüntünün ayrıntılı algısını artırmayı hedefler ve birebir yansıtma yönüyle avantaj sağlar. Redmi 9C 64 GB yüksek görüntü ve ses kalitesiyle de dikkat çeker. Cihaz, kayıtlarınızı güvenli şekilde depolar. Arka kapak dokusunun zemini dikkat çeken detaylardandır. Redmi 9C cep telefonu birden çok renk seçeneği sunmuştur. Siyah (Gri), turuncu ve mavi renklerle piyasaya sürülmüştür. Alışılageldik telefon renklerinden biri olmaması sebebiyle turuncu rengiyle oldukça ses getirmiştir. Yoğun ilgiyi üstüne çeken Xiaomi Redmi 9C mavi rengin duruşu, turuncunun sıcaklığı ve siyahın klasikliği ile tüm kesimlerin beklentilerini karşılıyor. Redmi 9C cep telefonu harici giriş konumlandırılmaları özenle yapılmıştır. Xiaomi Redmi 9C alt bölmesinde şarj girişi, üst bölmesinde ise jak girişi yer almaktadır. Sağ tarafta kolay erişilebilen ses kontrol düğmesi bulunmaktadır.

 

Xiaomi Redmi 9C 64 GB Hafıza ve Batarya Özellikleri

Xiaomi Redmi 9C Duos cihazın depolama kapasitesi 64 GB’dır. Bununla beraber hafıza kartı desteği taşımaktadır ve belli bir düzeye kadar 64 GB hafızası desteklenebilmektedir. Rahat depolama alanıyla çekilen fotoğraf ve videoları, yüklenmiş uygulamaları alan kaygısı olmadan muhafaza etme imkanı sunulmaktadır. Akıllı telefondan beklenilen temel özelliklerden biri şarj kapasitesinin yüksek olmasıdır. Xiaomi Redmi 9C 64 GB 5500 mAH şarj kapasitesiyle uzun ömürlü kullanıma imkan sağlamaktadır. Video oynatma, oyun oynama ve arama gerçekleştirme faaliyetlerinin uzun süreli olmalarına karşı üst safhada bir dayanıklılığa sahiptir. Xiaomi Redmi 9C yüksek batarya desteğiyle 4G ağ bağlantı sistemi ile 32 saat boyunca kesintisiz konuşma güvencesi sağlamaktadır. Bunlarla beraber 21 saat video oynatma, 167 saat müzik dinleme ve 10 saat oyun oynaması ile batarya kapasitesinde standartları aşıyor. Xiaomi Redmi 9C özellikleri yanında bütçe dostu fiyatlarıyla da kullanıcı memnuniyetini karşılıyor. Xiaomi Redmi 9C fiyat performans endeksi açısından tutarlı bir tablo ortaya koymakta olan Redmi 9C fiyatı her bütçeye hitap ederken keyifli bir akıllı telefon kullanım fırsatını kullanıcılarına sunmaktadır. Sayfamızdan inceleyebileceğiniz Xiomi Redmi 9c 64 GB akıllı cep telefonuna uyumlu kılıf modelleri ile cihazınızı kişiselleştirebilir, ekran koruyucu modelleri ile uzun ömürlü kullanımını destekleyebilirsiniz.